manset 24

18 Mart Çanakkale Zaferi, kahramanlıklarla dolu muhteşem tarihimizin dönüm noktalarından biridir.

Çanakkale’de ülkenin her köşesinden aynı amaç için bir araya gelen yüzbinlerce Mehmetçiğin gösterdiği emsalsiz irade, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına zemin hazırlamış ve bu toprakları bize vatan yapmıştır.

Çanakkale ruhunun kudreti göstermiştir ki; dünya üzerinde Türk Milleti’nin var olma iradesini kırabilecek hiçbir güç yoktur. Yine Çanakkale Zaferi göstermiştir ki; aziz milletimizin yüce Yaradan’a olan imanı ve istilacı güçlere karşı ortaya koyduğu sarsılmaz iradesi bağımsız ve hür yaşamasının en önemli teminatıdır.

“Çanakkale Geçilmez” dedirten aziz milletimiz, 109 yıl önce olduğu gibi bugün ve yarın da vatanına, geleceğine ve bağımsızlığına sahip çıkma azim ve kararlılığını her daim sürdürecektir.

Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere topraklarımızı vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’ni kutluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir