manset 14

Mersin Toroslar Bocce Sahası’nda düzenlenen Volo Dünya Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde, Türkiye’yi temsil etmek üzere Alaçamspor Bocce Takımı sporcusu Umut KALAYCI seçildi. Seçmeler, 10-11 Mart tarihleri arasında gerçekleşti ve oldukça çekişmeli maçlara sahne oldu.

Beden eğitimi öğretmeni ve Bocce Milli Takım antrenörü Gökhan BOZDEMİR, Alaçam gibi küçük bir ilçeden çıkan 17 milli sporcuyla gurur duyduklarını belirtti. Samsun’un Bocce’nin Volo branşında ilk kez milli takıma sporcu vermesi büyük bir başarı olarak değerlendirildi.

Yoğun bir çalışma ve antrenman sürecinin ardından önce Türkiye Volo Şampiyonası’nda derece elde eden takım, ardından milli takım seçmelerini birinci sırada tamamladı. Şimdi ise 7-11 Mayıs tarihleri arasında Fransa’nın Saint Vulbas şehrinde düzenlenecek olan Volo Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecekler.

Takım kaptanı, Fransa’da İstiklal Marşı’nı gururla söyleme fırsatını umut ettiklerini ve bu önemli organizasyonda desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ettiklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir