manset 2

Kendisine neden Atakum’un Mimarı denildiğini soranlara cevap veren Adem Bektaş, “Biz 20 yıl önce Atakum’un bugünlerini planlamıştık. Başardığımızı düşünüyorum. Atakum hala bizim yaptığımız düğün salonunda yuva kuruyor, bizim yaptığımız kaldırımlarda yürüyor, bizim yaptığımız belediye hizmet binasından hizmet alıyor. Şimdi Atakum’un yarınlarını planlama vizyonumuzla kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

CEVAP ATAKUM’UN TA KENDİSİ

Atakum’un hala kendi döneminde yapılan eserleri kullandığını söyleyen İYİ Parti Atakum Belediye Başkan Adayı Adem Bektaş, “Belediye binası, düğün salonları, Atakum Belediyespor Stadı ve Kulüp Binası, Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi olarak bilinen Hanımlar Kültür Evi, Hayır Çarşısı ya da Paylaşım Merkezi olarak bilinen Gönül Panayırı, Makine parkı, Atakum’un en büyük parkı olan Banda Aceh Parkı, Yeşildere Hanımlar Kültür Evi, Yalı Kafe Alanı, Servis Yolu, Bulvarlar, Kent Ormanı gibi onlarca projeyi ilçeye biz kazandırmıştık. O günkü belde imkanlarıyla bunları yaptık. Şimdi neler yapabileceğimizi düşünün. Bana neden Atakum’un Mimarı dediklerini soruyorlar. Cevap Atakum’un ta kendisi” dedi.

BİZİM BELDE İKEN YAPTIKLARIMIZ BELEDİYE İKEN YAPILAMADI

Kısıtlı imkanlarla büyük eserler ürettiklerine dikkat çeken Adem Bektaş, “Herkesin bildiği gibi biz, Atakum henüz belde iken kısıtlı imkanlarla belediye başkanlığı yaptık. Göreve geldiğimizde Atakum halkına hizmet edebilmek için bir belediye binamız bile yoktu. İlk işimiz bugün hala kullandığımız Atakum Belediyesi Hizmet Binasını yapmak oldu. 14 ay gibi kısa bir süre içerisinde belediye binamızı Atakumluların hizmetine sunduk. Bu en önemli işlerimizden biriydi. Bugün hala yoğun bir şekilde kullanılan Atakum Düğün Salonları ve Eğitim ve Eğlence Merkezi’ni de o günkü belde imkanlarıyla yaptık. Bu projemiz de devasa bir projeydi. O günlerde bir tarlanın ortasına konuşlandırdığımız; 2 adet düğün salonu, 2 adet sinema salonu, kütüphane, meslek edindirme kursları için dershaneleri barındıran bu eserimiz, bugün hiçbir eksiklik olmadan aynı imkanlarla hemşehrilerimize hizmet veriyor” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir