manset 6

YABANCILAR ÇARŞISI ESNAFI BAŞKAN DEMİRTAŞ’I BAĞRINA BASTI

Yabancılar Çarşısı esnafıyla bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Çıraklık döneminde antrenman yaptık. Kalfalık dönemimizde çıtayı yükselttik. İnşallah ilçe halkımızın ve sizlerin de desteği ile 3’üncü dönemimizde ustalığımız gösterecez” dedi.

Hizmet geziler kapsamında Yabancılar Çarşısı esnafını ziyaret eden Başkan Demirtaş’ı Yabancılar Çarşısı Dernek Başkanı Alaattin Sayın, Oda Başkanı Olcay İnanç, Cami Dernek Başkanı Şamil Aymak ve çok sayıda esnaf karşıladı. Çarşı esnafına hitap eden Başkan Demirtaş,” Ben hem seçim kazanmış hemde kaybetmiş birisiyim.Bir kere nasibe inanmak lazım. Halishane, kimseye çamur atmadan, iyi niyetle halkımıza hizmet etmek için bir kez daha karşınızdayım. Bunu başaran nadir insanlardan da biriyim. Ben tüm siyasi partilerden oy alan her kesimin başkanıyım. Bu noktada halkımızın sağduyusuna güveniyorum. Halkımız elini vicdanına koyup sandıkta seçimini yapıyor. Bu milletin iradesine kimsenin ipotek koyma hakkı yok. Bu memleket için kim taş üstüne taş koyduysa Allah onlardan razı olsun. Biz zaten bunun yarışındayız. Daha iyisini kim yaparsa millet bunu görsün istiyoruz. Ama maalesef ülkemizde ilçemizde de vatandaşımız bu olayları pek irdeleyemiyor. Belediye Başkanları da seçimi kazanmak için her türlü harcamaları yaparak belediyeyi çıkılmaz bir yükün altına sokuyor. Özetlersek gelirine göre harcama yapması gerekiyor. Vatandaşlarımızın da bunu sorgulaması lazım” dedi.

“Kararı halkımız verecek”

Belediyenin net varlığının 219 Milyondan 4 Milyar 450 TL taşıdığına dikkat çeken Başkan Demirtaş,” Bana da soruyorlar maden mi buldun Başkan diye?. Hayır biz sadece harcama gereken yerlere harcama yaparak, fuzuli harcamanın önüne geçerek tabiri caizse sıka sıka bu rakamları sağladık. Tam nefes alma noktasına geldik derken önümüze yerel seçim geldi. Kendi öz kaynaklarımızla insanımıza dokunan Ataocağı, Şefkat Evi, Hasta Refakatçi Evi gibi ilçemize 100 Milyon TL’lik yatırım yaptık. Çevremdeki insanlarda söylüyor başkanım sen biriktiriyorsun başkaları harcıyor. İşte bu noktada bu hizmetlerin devamına karar verecek sizlersiniz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir