samsun postasi 2

Samsun’un İlkadım ilçesinin Belediye Başkanı Demirtaş, Türkiye’nin en prestijli organizasyonlarından biri olan Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2023’te derece elde eden takımları makamında ağırladı.

Başkan Demirtaş, ziyaret sırasında TEKNOFEST yarışmasında başarılı olan gençleri ödüllendirdi. Yüksek İrtifa Kategorisinde ikinci olan “Samsun Roket Takımı”na 20 bin TL ödülü, Elektrikli Araçlar Kategorisinde birinci olan Samsun Üniversitesi (SAMÜ-ELAR) takımına ise 30 bin TL değerindeki çeki takdim etti.

Ödül töreninde gençlerle projeleri hakkında fikir alışverişi yapan Başkan Demirtaş, gençlerin başarılarıyla gururlandıklarını belirtti. Ayrıca gençlere ülkenin geleceğinin ellerinde olduğunu hatırlatarak, onlara destek olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Başkan Demirtaş, “Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerimizi destekleyerek onlara sponsor oluyoruz. Onların aldığı başarılar bizleri de gururlandırıyor. Hepimiz sizlerden bir şeyler bekliyoruz. Ülkenin geleceği sizin ellerinizde. Düşünmeyi bırakmayın, düşünün hayal edin. Gençlerimiz şehrimizin ve Türkiye’nin gurur kaynağı oldular. Bundan sonraki dönemlerde de gençlerimizin yanında olup onlara destek olmaya devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. Daha nice başarılara” şeklinde konuştu.

TEKNOFEST gibi organizasyonlar, gençlerin teknoloji ve uzay alanında yeteneklerini geliştirmesi için önemli fırsatlar sunarken, onları motive ederek ülke için değerli birer kaynak haline getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir