2

Samsun’da dün gerçekleştirilen Cumhur İttifakı AK Parti Bafra Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaşanan bir olay, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Burhan Mucur’un tepkisine neden oldu. Mucur, bir vatandaşın Bozkurt işareti yaparken terbiyesizce davrandığını üzülerek gördüklerini belirterek, bu durumu sert bir dille kınadı.

Bozkurt işaretinin Türk milletinin ulusal sembolü olduğunu ve tarih boyunca kutsal kabul edildiğini vurgulayan Mucur, sembolün yanlış ve terbiyesizce kullanılmasının Türk milletinin değerlerine ve demokratik ortama saygısızlık olduğunu ifade etti. Bozkurt işaretinin sadece siyasi bir sembol olmadığını, aynı zamanda Türk milletinin birliği ve beraberliğini temsil ettiğini belirten Mucur, sembolün asıl anlamının Türk ve İslam birliğini ifade ettiğini hatırlattı.

Mucur, konuyla ilgili olarak hukuki yollara başvuracaklarını da belirterek, söz konusu terbiyesiz davranışı sergileyen kişi hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Cumhur İttifakı ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türk milletinin birlik ve beraberliğini güçlendirmek için çalışacaklarını belirten Mucur, tüm vatandaşları milli değerlere ve sembollere sahip çıkmaya ve bunları saygıyla ve doğru bir şekilde kullanmaya davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir