demirtas 2

YAPACAK DAHA ÇOK İŞİMİZİ VAR İLKADIM’IN 5 YIL SONRASINI PLANLAYACAĞIZ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”İlkadım’da 2 dönem Belediye Başkanlığı yaptım. Halkımıza yaptıklarımızı anlatıyoruz. Süreçte vatandaş kimi takdir ederse yarışı o kazanacak. Yapmak istediğim işler var. Onları tamamlayıp, İlkadım’ın 5 yıl sonrasını planlayacağız” dedi.

Hizmet geziler kapsamında ziyaretlerini sürdüren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Samsun Şubesi Başkanı Mustafa Yaşarkoç, yönetim kurulu üyelerini yeni dernek binasında ziyaret etti.İlkadım’da hayata geçen projeleri ve belediyenin mali tablosu hakkında bilgiler aktaran Başkan Demirtaş,”5 yıl çok erken geçti. Talihsiz bir döneme denk geldik. 2 yıl pandemi,bir yıl deprem oldu. Bizim dönemimiz için talihsiz oldu. Tabiki de kaderimize küsüp boş durmadık. Önce sıkı bir mali disiplin sağlayarak belediyemizin işlerliğini itibarını koruduk. Yeri geldi ben dahil herkes yarı maaş aldığımız aylarımız oldu. Şükürler olsun ki o süreçleri hep birlikte dayanışma ile atlattık. 2019’da net varlığı 219 Milyon TL olan belediyemiz, şuan 2023 yılı itibarıyla 4 Milyar 450 TL’lik bir bilançosu var”dedi.

“Halkımızın sağduyusuna güveniyorum”

İlkadım için yatırımlar yaptık. Bu yatırımların tamamını belediyemizin öz kaynağı ile yaptığına da vurgu yapan Başkan Demirtaş,” İcraatlarımızla vatandaşlarımızın karşısına çıktık. Belediyeler düzgün yönetilir, hesabını kitabını iyi yaparsa muhalefette olsa dahi güzel hizmetler yapar. Bunu başaran belediyeler arasında parmak gösterilen bir belediye oldu İlkadım. Sosyal belediyecilik noktasında insanlarımıza dokunan farklı alanlarda hizmetimiz var. Mali disiplinin sağladığımız belediyemizde çalışan personellerimizin maaşlarını bir kez dahi gecikmedi. Halkımızla olan bireysel bağımızı hiç koparmadık. Biz ülke yönetmeye değil İlkadım’ı yönetmeye talibiz. İlçemiz için bir kez daha yarışa girdik. Ben halkımızın sağduyusuna güveniyorum. Kimse için olumsuz bir cümle kullanmayacağım. Herkese hayırlı olur inşallah” dedi.

Ziyaretin sonunda Başkan Demirtaş anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdı. Günün anısına çekilen hatıra fotoğrafıyla ziyaret son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir